II Ogólnopolska konferencja Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich02.12.2016 08:42

W dniach 28-29 listopada 2016 roku odbyła się w Gdańsku II Ogólnopolska konferencja Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich, w której dwumiesięcznik MiG – Młodzież i Gospodarka reprezentowała redaktor naczelna Karolina Michalcewicz z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Konferencja ma na celu integrację oraz wymianę doświadczeń pośród reprezentantów mediów akademickich z całej Polski oraz transfer wiedzy od doświadczonych ludzi z branży mediów. W tym roku w konferencji wzięli udział przedstawiciele ponad 20 mediów akademickich w tym redaktorzy gazet, stacji telewizyjnych oraz radiowych. Pierwszego dnia konferencji odbyło się uroczyste rozpoczęcie w czasie którego głos zabrał w wystąpieniu podsumowującym Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin. Drugiego dnia konferencji uczestnicy wzięli udział w 5 warsztatach, które prowadzili doświadczeni ludzie z branży mediów oraz rzecznicy prasowi, którzy w czasie swoich wystąpień oraz debat rozmawiali o wzajemnej współpracy, trudnościach w zawodzie oraz możliwościach.

Dzięki konferencji, uczestnicy z całej Polski reprezentujący różne media mogli porozmawiać na temat swojej pracy, wymienić się doświadczeniami i poznać bliżej. Ponadto, wydarzenie to ma na celu nawiązanie silnej współpracy mediów akademickich w celu zwiększenia wspólnych możliwości przy organizacji różnych eventów.

Karolina Michalcewicz