Wykład Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe w ramach w ramach Programu Edukacyjnego Nowoczesnego Zarządzania Biznesem11.01.2018 09:10

W dniu 8 stycznia 2018 r. na Wydziale Ekonomii UR w ramach współpracy ze środowiskiem praktyków odbyło się spotkanie z mgr Krzysztofem Ostafińskim - Dyrektorem Programu Edukacyjnego Nowoczesnego Zarządzania Biznesem, nt. „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”. W spotkaniu uczestniczyli studenci III roku Ekonomii specjalność GFiR, w ramach przedmiotu "Doradztwo finansowe", koordynowanego przez dr Renatę Nesterowicz.

Wykład jest częścią modułu tematycznego o tym samym tytule („Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”), który jest realizowany ze Związkiem Banków Polskich, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, Izbą Gospodarczą Towarzystw Emerytalnych, Fundacją Giełdy Papierów Wartościowych i Polską Izbą Ubezpieczeń.

Moduł „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” składa się z 4 wykładów, które zwiększają wiedzę słuchaczy z zakresu metod dywersyfikacji ryzyka przy oszczędzaniu i inwestowaniu, systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem systemu emerytalnego, jak i różnych form inwestowania, w szczególności na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i Biura Informacji Kredytowej i obecnie realizowany jest na ponad 120 polskich uczelniach. Swoim zasięgiem obejmuje całą Polskę i zapewnia dotarcie do tysięcy studentów oraz nauczycieli akademickich. Projekt realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej.

Więcej o Programie NZB na: www.nzb.pl