Seminarium z udziałem uczniów z Niska07.12.2018 14:49

6 grudnia 2018 roku na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego miała miejsce wizyta uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku.

Po oficjalnym otwarciu dokonanym przez Panią Prodziekan ds. Studiów Niestacjonarnych i Podyplomowych Wydziału Ekonomii dr Lidię Kaliszczak młodzież rozmawiała z doktorem Piotrem Cyrkiem o swoich planach edukacyjnych i zawodowych. Poszukiwała możliwości realizacji zamierzeń związanych z dalszym kształceniem, budowaniem kapitału intelektualnego oraz aspiracjami zawodowymi.

W drugiej części spotkania uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących społecznej odpowiedzialności biznesu zrealizowanych przez doktora Tomasza Surmacza. Młodzież zastanawiała się nad ideą i miejscem CSR w działaniach współczesnych podmiotów gospodarczych oraz poszukiwała przykładów dobrych praktyk w tej dziedzinie. W trakcie spotkania pojawiły się także zdania krytyki dotyczące podejścia, w którym działania z zakresu CSR wykorzystywane są jedynie ad hoc jako sposób na poprawę wizerunku firmy, a nie są codzienną praktyką wynikającą z polityki firmy.

Spotkanie ze studentem Wydziału Ekonomii – Michałem Zyburą, który jest jednocześnie absolwentem szkoły, w której uczy się młodzież, pozwoliło przedstawić uczniom szereg aktywności studenckich, a zwiedzanie obiektów kampusu „Zalesie” dało możliwość zapoznania się z perspektywami realizacji zainteresowań.